Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
MAJANDUSELU ⟩ Elektriturg on turg küll, kuid omapäradega (14) Kadunud kirjamees Boris Buracinschi rääkis, kuidas ta kord istus Tsarskoje Selos kohvikus ja kuulis pealt kõrvallauas istunud vene perekonna – isa, ema ja väike poeg – keskustelu. Poeg kiitis ümbritsevat ilu ja uuris: kes siin elab? Siin elas tsaar, vastas isa. Selle peale tahtis poiss teada, kus on tsaar praegu. Tsaar tapeti ära, kõlas vastus. Poeg kaalus hetke ja päris, kas tsaari tapsid sakslased. Ei, venelased, kostis isa. Selle peale sattus poeg ilmselt täielikult segadusse, mida väljendas ka järgnenud küsimus: «Isa, aga kas meie oleme sakslased?»
MAJANDUSELU ⟩ Inflatsiooniootuste tõustes kiireneb tõenäolisemalt ka hinnatõus Kui uskuda Austria päritolu majandusteadlase Joseph Schumpeteri (1883–1950) monumentaalset, ent lõpetamata jäänud teost «History of Economic Analysis» («Majandusanalüüsi ajalugu», 1954), siis esimesena mainis hinnatõusuootusi Briti pankur ja parlamendiliige Henry Thornton (1760–1815). Seda 1811. aastal parlamendis peetud kõnes seoses sellega, kuidas laenuandja paneb tulevikku vaadata püüdes paika intressimäära. Kui ta ootab, et hinnad tõusevad, siis tahab ta arvatagi oma raha samuti kallimalt välja laenata.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
MAJANDUSELU ⟩ Majanduskasv on parim rohi võlakoorma vastu (9) Euroopa Liidu riikide rahaasjade ohjamiseks on juba üle kahe aastakümne jõus stabiilsuse ja kasvu pakt, mis näeb ette reeglid, kuidas mõõta seda, kas liikmesriigi eelarvepoliitika on kesk­pikas vaates jätkusuutlik. Pakt näeb ka ette meetmeid, kuidas reeglitest kõrvalekaldujat karistada. Kogu asja muutis muidugi omajagu naeruväärseks tõsiasi, et Saksamaa, kelle survel pakt omal ajal suuresti sõlmiti, asus seda ise kohe rikkuma. Nii tuli peagi reegleid leevendada.
Tagasi üles
Back