Evelyn Kaldoja: eestlaste räpane saladus (31) See on eestlaste räpane saladus, et te ei puhasta oma tänavaid korralikult, arvustas meiega sarnasest riigist pärit välismaine töökontakt kaks aastat tagasi mu kipsis kätt vaadates. Tuttavale märkis teine pikalt Eestis elanud välisteenistuja, et tänavate järgi otsustades peavad siin olema väga kogenud traumakirurgid. Ning et ta pärineb sarnasest kliimast, ei maksa talle rääkida, et neid tänavaid pole võimalik puhtana hoida.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Jaano Martin Ots: suured kalad sogases vees Juba aasta jagu on suurim igapäevane uudis, et erilist uudist pole. Kuigi sõnumeid oleks nagu palju, on päev uus, aga sama jama. Nakkuskõver käib üles-­alla, piiranguid leevendatakse-karmistatakse, maskid langevad ja tõusevad. Lõviosa lennukipargist tolmub mahajäetud lennuväljadel, aga turismifirmad reklaamivad tulevasi reise. Tavainimesele on piirid kinni, aga president suusatab Šveitsis ning mõnigi teine privilegeeritu postitab palmipilte.
Berit Nuka: privileegidega peibutamist on vaja kui õhku (2) Sulgemismeetmetest tüdinud Euroopa igast nurgast kostab Eestiski nii tuttavat nägelemist koroonavaktsiinide üle. Miks pole neid ikka veel rohkem? Miks käib vaktsineerimine nii aeglaselt? Kas vaktsineerimisjärjekord on ikka õiglane? Kuidas karistada neid, kes on järjekorras ette trüginud, ja neid, kes on seda võimaldanud? Selle kõrval hakkab aga üha teravamalt pead tõstma teine debatt: kas ja kui jah, siis milliseid vabadusi peaks andma neile, esialgu küll vähestele, kes on juba kaitsesüsti kätte saanud?
Tagasi üles
Back