Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

ERIK ARU Uus Hiina ime paistab lähemalt vaadates vähem imeline

Copy
DeepSeeki tulek pühkis USA ettevõtete turuväärtusest triljon dollarit. Maaklerid New Yorgi börsi kauplemispõrandal 28. jaanuaril.
DeepSeeki tulek pühkis USA ettevõtete turuväärtusest triljon dollarit. Maaklerid New Yorgi börsi kauplemispõrandal 28. jaanuaril. Foto: Michael M. Santiago/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images via AFP/Scanpix

DeepSeeki ümber pole kõik päris nii, nagu esmapilgul paistab. Tarbijatele on selle turule saabumine aga ilmselt kasulik, kirjutab arvamustoimetaja Erik Aru.

Vähetuntud Hiina ettevõtte loodud tehisintellekt DeepSeek põhjustas jaanuari lõpus USAs tormi. Ameeriklasi lõi pahviks tehisintellekti võimsus, mis ei jäänud alla OpenAI või Google’i omanikfirma Alphabeti analoogidele, esmajoones aga selle väidetav valmimisaeg, kaks kuud, ja maksumus, viis miljonit dollarit.

Tehisintellektid toimivad kasutaja vaatenurgast valdavalt sarnaselt: esitad sellele küsimusi ja see püüab parimal kombel vastata. Vahel on vastus omajagu naljakas, aga mis seal’s ikka. Eks siis tuleb küsimust täpsustada ja loota, et tuleb parem vastus.

Tagasi üles