Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Arvamus

:

Juhtkiri: Lätile kõike head!

Läti on pääsemas lati devalveerimise kartusest. Loodetavasti on sellega nüüd ka kõik ja see teema on kuni euro tulekuni maha kantud. Lati devalveerimine suurendaks survet ka kroonile, ent see ei anna ei Lätile ega Eestile midagi juurde. Samas püsivad valuutad just usaldusel ja selle kaotuse korral ei püsi ükski valuuta, mistõttu igasuguste devalveerimisjuttudega tasub olla ettevaatlik.

Läti asub nüüd hoolega oma riigieelarvet kärpima ja paari päevaga plaanitakse tohutuid kulude kokkuhoide erinevatel elualadel. Vaid pensionärid on kärbetest säästetud, täpselt nagu Eestiski. Nii Eestis kui Lätis tasuks hoolega jälgida, et kärpimishoos tuleviku jaoks vajalikud investeeringud liigset hoopi ei saaks, neilt tuleks maha võtta vaid headel aegadel kogunenud ebavajalik rasv.

Hoopis unustada tuleb aga mõnikord liigagi kärmelt pead tõstma kippuv kahjurõõm naabri ebaedu üle. Eesti on Läti ja Leeduga kindlalt samas paadis ja ühe uppumine kisub tõenäoliselt ka teise kaasa. Seega loodame Lätile vaid head.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
Viimased uudised
Top lood
Top kommentaarid
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.ee
Elu24
Majandus24
Sport
TallinnCity
Naine
Tarbija24
Välisuudised
Arvamus
Kultuur
VIIMASED GALERIID
Arhiiv