RAINER SAKS Rinnetel on märgata uusi trende (3)

Rainer Saks
, julgeolekuekspert
Copy
Ukraina sõdurid kandmas kallist kraami – kahurimürske.
Ukraina sõdurid kandmas kallist kraami – kahurimürske. Foto: Serhii Korovayny / WSJ

Eksperdid on ühel meelel, et võtab mitu nädalat aega, enne kui USA eraldatud abi hakkab rinnetele jõudma ja olukorda mõjutama, kirjutab Rainer Saks.

Suuremates Ameerika ja Euroopa meediaväljaannetes käib mõnevõrra skolastiline arutelu, kui kauaks võiks jätkuda USA Kongressi heaks kiidetud 61 miljardi suurusest abipaketist Ukraina kaitseväe jaoks. Sellega tuleb kahtlemata nõustuda, et enne mai keskpaika märgatavat mõju ei pruugi nendel tarnetel olla. Arvamused aga lahknevad tugevalt selles osas, milline on USA abi pikemajalisem mõju Ukraina sõjale. Üritatakse ka mõõta abisummat suhtes Venemaa kaitsekuludesse.

On arusaadav, et enamik eksperte on skeptilised, et laupäeval otsustatud abipaketi abil oleks võimalik saavutada sõjas pööre ning Ukraina kasvõi osaliselt vabastada. Samas unustatakse ära, et sõda on juba kaks aastat kestnud ning mõlemad pooled on hulga ressursse kulutanud, millest väga suur osa on taastatav ainult välise abi toel. Ukraina hakkab lähiajal saama kätte uut sõjalist abi ka teistelt doonoritelt.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles