ERKKI KOORT Venemaa diktatuuri nõrkus avaldub kriisides

Erkki Koort
, Julgeolekuekspert
Copy
Venemaa on diktatuurina näidanud oma suurt haavatavust kriisidele, sest julgeolekuaparaat ootab käsku. Initsiatiivi korral võib sattuda hoopis erioperatsiooni keskele. Sama muster kordub ka reageerimisel looduskatastroofidele.
Venemaa on diktatuurina näidanud oma suurt haavatavust kriisidele, sest julgeolekuaparaat ootab käsku. Initsiatiivi korral võib sattuda hoopis erioperatsiooni keskele. Sama muster kordub ka reageerimisel looduskatastroofidele. Foto: NATALIA KOLESNIKOVA

Kuigi diktatuure peetakse mõnelgi korral efektiivsemaks tegutsejaks kui demokraatiaid, on tegelikkus tihtipeale teine, kirjutab Postimehe ja Sisekaitseakadeemia julgeolekuekspert Erkki Koort.

Kriisides algab tihti arutelu selle üle, kas diktatuur on efektiivsem, kui demokraatlik riigikord. Näiliselt võib tõesti jääda mulje diktatuuririikide kiirest ning tulemuslikust tegutsemisest, mis ei upu diskusioonidesse ning kohati ka obstruktsioonide või juntimise sasipuntrasse. Kiire pilk Venemaal toimunud viimase aasta protsessidesse näitab aga vastupidist.

«Rjazani suhkur» on imbunud ka julgeolekusüsteemi kollektiivsesse mällu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles