Indrek Saar (vasakul) on ka varem mõista andnud, et on valmis Jevgeni Ossinovski sotside esimehena välja vahetama.

FOTO: SANDER ILVEST / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Kõige tõenäolisem koalitsioon sünnib Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatide vahel, ehkki sotside juhti Jevgeni Ossinovskit enam kauaks partei eesotsas pole, kirjutab kommunikatsiooniagentuuri META partner Ott Lumi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põhimõtteliselt on kolm varianti valitsuse moodustamiseks. Superhea tulemuse teinud Reformierakonna liidrid eesotsas Kaja Kallasega on juba osutanud, et nende esimene eelistus on koalitsioon Isamaa ja Sotsiaaldemokraatidega. Selline koalitsioon on Eestit valitsenud mitu korda ja need partnerid tunnevad üksteist läbi ja lõhki. Aegade jooksul on kujunenud välja arusaam üksteise «punastest joontest» ja tegelikest prioriteetidest.

Reformierakond suudab Isamaaga programmilises vaates kindlasti ühisosa leida, kuigi kaheaastane koalitsioon Keskerakonnaga on Isamaa programmilist fookust muundanud ja muutnud seda iseseisvamaks. Isamaa positsioon tekkinud parlamendis on strateegilises mõttes üsna tugev ja on keeruline ette kujutada koalitsioone ilma nendeta, välja arvatud juhul, kui koaleeruvad Reformierakond ja Keskerakond.