Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vladimir Putin: stalinismiaegseid jõledusi ei tohi unustada

Lisatud video

23
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vladimir Putin. | FOTO: Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin ütles teleintervjuus Ameerika filmitegijale Oliver Stone'ile, et tänapäeva Venemaal pole suurt midagi ühist stalinismiga ega sel ajal toime pandud kuritegudega.

Katkend intervjuust:

Mulle tundub, et Stalini ekstsessiivne demoniseerimine on üks viise, kuidas rünnata Nõukogude Liitu ja Venemaad, näitamaks, et tänapäeva Venemaal on midagi ühist stalinismiga. Loomulikult on meil neid sünnimärke. Mida tahan öelda, on see, et Venemaa on drastiliselt muutunud. Muidugi on midagi säilinud meie mentaliteedis. Siiski ei tähenda see seda, et peaksime unustama jõledused, mida tehti stalinismi ajal: miljonite kaasmaalaste tapmine, hävituslaagrid. Neid asju ei tohi unustada.

Neljaosalises dokumentaalfilmis «Putin» saab filmirežissöör Oliver Stone haruldase võimaluse suhelda Vene presidendiga. Stone vestles temaga viimase kahe aasta jooksul üle kümne korra kõikidel teemadel, mis teda huvitas. Kriitikute sõnul on tegemist Putini mainekujundusfilmiga. Esimesena said linateost näha Ameerika telekanali Showtime vaatajad.

Tagasi üles