Reedene Õpetajate Leht: Lauri Leesi, soome kool Eestisse, palgad

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Õpetajate Leht
Õpetajate Leht Foto: Õpetajate Leht

Homses Õpetajate Lehes annab Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi vastulöögi haridusministeeriumile, räägitakse ka Eestisse soomekeelse kooli loomisest ning õpetajate palkadest.

Rumal jutt, nõunik Rebane!

Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi kritiseerib teravalt haridusministeeriumi nõuniku Epp Rebase seisukohta, et õpetaja töökoormust on ebaõiglane mõõta ainetundide arvuga.

«Mind üllatab Epp Rebase jutu juures kõige enam see, et palka õpetajatele suurt ei makstagi, kuid ka nende sandikopikate kokkulugemine on meie ministeeriumile nii tähtis probleem, et selle kallal pidi juurdlema tervelt 12 aastat,» kirjutab Leesi vastuseks Epp Rebase väitele, et uut palgakorraldust on arutatud juba tosin aastat.

Leesi pole rahul sellega, et haridusministeerium tahab muuta õpetajad kuupalga saajateks, kelle puhul pole tähtis, mitu tundi ta klassis tundi annab ja mitu tundi koolis muud tööd teeb.

«Kas te olete märganud Ita Everit või Aarne Ükskülat lihtsalt teatripuhvetis istumas?» küsib Leesi. «Ja nüüd võrrelge seda minutitega, mil nad säravad laval. Täiskoormusega õpetajal on 4-5 lavalolekut päevas, nädalas aga 20-24 etteastet.»

Millal tuleb Eestisse Soome lütseum?

Ehkki Eesti üldhariduskoolides on kolme viimase aasta jooksul lisandunud 300 soome keele õppijat ja uus õppekava lubab koolidel valida teiseks võõrkeeleks soome keelt, omandab hõimurahva keelt vähem kui üks protsent õpilastest.

Tallinnas on Prantsuse lütseum ja Inglise kolledž, aga millal tuleb Eestisse Soome lütseum, küsib Õpetajate Leht, viidates sellele, et soome keele valdamine on paljudele Soomest tööd otsivatele eestlastele hädavajalik oskus.

Statistika ja tegelik palk

Kanepi gümnaasiumi direktor Merike Kaste väidab, et haridusministeerium on õpetajate palgakulude ülevaate aluseks kasutanud statistikat, mis näitab õpetajate palka tegelikust märksa suuremana.

11. märtsil jõudis kohalikesse omavalitsustesse haridusministeeriumi ülevaade õpetajate palkadest ja palgatõusust 2013. aasta jaanuaris. Seda ülevaadet kui kinnitust õpetajate suurest palgatõusust tutvustasid avalikkusele ka paljud meediaväljaanded.

Kanepi gümnaasiumi direktor kirjutab nüüd, et haridusministeerium on kasutanud selle palgaülevaate koostamiseks statistikat, mis näitab õpetajate palkasid tegelikust märksa suuremana.

Tervise Eri

Õpetajate Lehe vahel on ka Tervise Eri, milles kirjutatakse õpetajate stressist ja laste kehalise kasvatuse probleemidest.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles