Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Arvamus

:

Evelyn Kaldoja: topeltbluff Läti pokkeris

Läti koalitsioonikõnelused on kujunenud elegantseks pokkeriturniiriks, kus kaks peaosalist blufivad oma madalaimad kired poliitkorrektseks retoorikaks.

Üks mees tahab saada tagasi presidendiks ja usub, et otsevalimistel see õnnestuks. Selleks vajab ta põhiseadusmuudatust, mille eest on valmis tantsutiiruks nii-öelda vene erakonnaga, kelle häälte tõttu ta suve alguses seimis presidendivalimised kaotas ja kes toetasid tihti oligarhe, kelle vastu ta oma partei moodustas. Ilusas sõnastuses tähendab see ettepanekut kaasata vene erakond rahvusliku lõhe vähendamiseks.

Üks erakond teab, et peaministrikoht on neil taskus niikuinii. Samas teavad nad seda, et nende valija on mõõdukalt rahvuskonservatiivne lätlane, kes ei andestaks okupatsioonieitajate valitsusse võtmist.

Ilusas sõnastuses tähendab see ettepanekut kaasata rahvusliku lõhe vähendamiseks nii vene kui läti rahvuslased eeldusega, et nende omavaheline antipaatia viib koalitsioonikõnelused taas alguspunkti, kust omakorda saaks sisse suruda läti rahvuslased.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
tragöödia ukrainas
   Viimased uudised
   Top lood
   Top kommentaarid
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.ee
   Elu24
   Majandus24
   Sport
   TallinnCity
   Naine
   Tarbija24
   Välisuudised
   Arvamus
   Kultuur
   VIIMASED GALERIID
   Arhiiv