Andrus Kivirähk on tänapäeva eesti kirjanikest üks usinamaid piiblitsiteerijaid ning Pühakirja sündmuste laiadele rahvahulkadele populaarsel viisil vahendajaid. Nõnda ei imestanud ma sugugi, kui Kivirähk lõppeval nädalal lahvatanud Teater NO99 ja Tiit Ojasoo skandaalile oma hinnangut andes võttis taas appi Piibli narratiivi. Rahvakirjanik küsib paari päeva eest ilmunud arvamusloos, kas juba praegu alanud happening lõppeb presidendi vastuvõtul Ojasoo piduliku ristilöömisega? Olles tänulik Andrus Kivirähkile piibliteemalise võrdluse eest, jätkan sama lugu võrdluseks võttes oma mõttekäiku ja küsin, kas need, kes nõudsid veel mõne päeva eest Ojasoo areenilt kõrvaldamist, pole mitte nüüd hoopis uue ohvri kallal, nõudes sama saatust Urmas Reinsalule?
Selle, et kogu lugu algas presidendi vastuvõtu lavastuse tellimisest Teater NO99-lt, on poliitikud juba teadlikult tagaplaanile lükatud, kuna tekkinud on võimalus püüda palju suurem «kala», kelleks on minister Reinsalu. Siin meenub taas Kivirähki viidatud piiblilugu, kus Pontius Pilaatus annab üleskihutatud rahvale võimaluse lasta pühade puhul vabaks üks kurjategija. Ta pakub välja, et armu võiks anda Jeesusele. Rahvas vastab oma liidrite mahitusel, et Pilaatus laseks vabaks mõrva sooritanud Barabase. See, mida Jeesus mõistukõnesid kasutades õpetas, oli poliitilist mängu mängivate variseride jaoks oluliselt ebameeldivam kui reaalne veretöö, mille röövel Barabas oli sooritanud. Barabas sai vabaks, Jeesus löödi risti!
President Kersti Kaljulaid leidis, et Tiit Ojasoo, kes oli ühe oma naiskolleegi vastu suunatud vägivallaaktiga avalikkuses suure hukkamõistu pälvinud, väärib ühiskondlikku andeksandmist. Teades, mida tähendab kristlaste jaoks oma süü tunnistamisega, andeks palumisega ning meeleparandusega kaasnev pattude andekssaamine, arvan mõistvat, mida president mõtles ühiskondliku andeksandmise all. Ka selle eelduseks on olnud ju oma süü tunnistamine, andeks palumine ja lubadus mitte oma hukkamõistmist väärivaid tegusid korrata. Kuna see kõik on Ojasoo puhul kõigile teadaolevalt toimunud, eeldas president Kaljulaid, et avalikku hukkamõistu uuesti ei järgne ja lavastaja saab uue võimaluse presidendi vastuvõttu lavastades.