Kõigil osapooltel lasti rahulikult oma jutupunkte esitada, parteiprogrammide võrdlemist ja sisulist vastandumist praktiliselt ei tekkinud. Katsed üksteisele väljakutseid esitada hääbusid vaikselt ning Ossinovski ja Seedri vahel toimunud väike sõnavahetus jäi pigem isiklikule kui sisulisele tasandile. Veidi elevust tõi õnneks publikust tulnud küsimus, miks poliitikud sellise elukutse on valinud, mis avas veidi laval olijate inimlikku külge.
Seetõttu on tänast etteastet väga raske hinnata debatina, mis eeldab üksteisele väljakutsete esitamist ja neile vastamist. Pigem on võimalik hinnanguid anda sellele, kui hästi keegi oma erakonna programmi suutis sõnavõttudes esindada.
Kaja Kallas, Reformierakond. 5-
Majandusteema on kahtlemata nii Reformierakonna kui Kaja Kallase leivanumber ja seda oli ka sõnavõttudest näha. Küsimused andsid Kallasele hea võimaluse esitada erakonna jutupunkte maksupoliitika, targa majanduse- ja eksporditeemadel ja Kallas tõi need võimalused ka ilusti koju.
Avaliku esinemise seisukohast tuleb kiita ka Kallase avasõna struktuuri, kus ta tõi välja kolm tugevat probleemi, millele nad lahendusi pakuvad, ja jäi oma hilisemates sõnavõttudes selle probleemistiku raamesse. Veenvalt mõjus ka Kallase põhjendus, miks ta on valinud poliitiku elukutse.
Absoluutsest viiest jäi ehk puudu algatus ise debatti tekitada ja oponentidele väljakutseid esitada, kuigi küsitav on, kas see peaks olema debatil osalejate või moderaatori töö.
Jevgeni Ossinovski, Sotsiaaldemokraatlik erakond. 5-
Sarnaselt Kaja Kallasega oli Ossinovski sõnavõttude struktuur debatil tugev, kuigi avasõnas lubas ta rääkida kolmest asjast, aga rääkis lõpuks ikka kuuest. Ossinovski tõi väga häid ja elulisi näiteid oma ettepanekute toetamiseks – näiteks bürokraatia jaburuse ilmestamiseks toodud näide, et hotellides on määratletud, millised peavad olema peegli ja padja mõõdud.