President kutsus välja oma kindralid ja hakkas tegutsema, teatades pressile, et kuritegu ei jää karistuseta.
Ööl vastu 7. aprilli asusid Süüria edelaranniku lähistel Vahemeres lahingupositsioonidele USA 6. laevastiku kaks tiibrakettidega Tomahawk relvastatud sõjalaeva – hävitajad USS Porter ja USS Ross. Varahommikul läksid neilt Süüria al-Shayrati lennubaasi suunas teele 59 tiibraketti Tomahawk.
Ameeriklased, teades, et lennubaasis on ka Vene sõjaväelased, käitusid džentelmenidena, teatades Vene väejuhatusele Süürias kaks tundi enne rünnakut selle toimumisest. Tund enne rakettide jõudmist sihtmärkidele lahkus baasist autode kolonn.
Kuna tiibraketid lendavad ja manööverdavad 50-200 meetri kõrgusel, siis ei suutnud ei Vene ega Süüria õhukaitse ja sealolevad kiidetud õhutõrjevahendid neid avastada. Varsti muutus Süüria lennubaas varemeteks.
7. aprilli hommikul teatas Pentagon napisõnaliselt, et välja on lastud 59 tiibraketti, neist 58 on jõudnud sihtmärkideni, üks aga kukkus mingitel põhjustel Vahemerre kohe pärast starti. Valge Maja selgitas omakorda, et see oli USA ühekordne hoiatusaktsioon Süüria valitsusele.
Vene kaitseministeerium, püüdes alavääristada USA sõjalist võimekust, teatas aga samal päeval oma hääletoru Konašenkovi suu läbi, et sihtmärkideni on jõudnud kõigest 23 raketti, teised olevat kuhugi kadunud. Kremlist juhitav Vene massmeedia tõstis kõrvulukustava, USA sõjalist võimekust halvustava lärmi, püüdes selles peamiselt veenda oma rahvast.
Iisraeli satellitluure ImageCat International tegi kümme tundi pärast rünnakut lennubaasist ülesvõtte, mis näitas, et tiibrakettidega on hävitatud 44 objekti, sh paljud suuremad on saanud mitu tabamust.