Mis tegelikult saab, on aga veel lahtine, sest poliitikud räägivad kogu aeg igasuguseid asju, eriti lubatakse populaarseid asju enne valimisi. Saksamaa on juba võtnud sõna, et nemad ei ole nõus plaanide muutmisega, samas plaanide mitmed osapooled (nagu näiteks Eesti) kahtlevad selle õigusjärgsuses või mõistlikkuses.
Reaalsuses võib juhtuda, et Hollande ja Kreeka uued valitsusjuhid muudavad oma meelt, Saksamaa muudab meelt või muudavad kõik meelt. Seda protsessi mõjutavad USA presidendivalimised, USA tegemised üldse, Euroopa riikide majanduse kosumise kiirus ja Hiina tegevused. Seega valijate otsus võib-olla ei mõjutagi nii palju, kahjuks.
Teine näide sellest, et valitsus ei ole populaarne, tuli valimistel välja suhtumisest äärmustesse. Paremäärmuslik Marine Le Pen sai valimistel 20 protsenti häältest, millele saab kõrvale panna vaid tema isa saavutuse kümnend tagasi, kui Jean Marie Le Pen sai isegi teise vooru.
Äärmuslased said üllatavalt palju hääli ka Kreekas, nii kommunistid kui ka natsionaalsotsialistid said kohti.
USAs küsitakse, kas Euroopa pöördub tagasi äärmusesse, kas ollakse tõesti kesktee vastu. Samas, äärmuslased reaalselt mõjujõudu ei saanud, brittide valimistel isegi kaotati märkimisväärselt kohti. Üks oli aga kindel, valitsevat valitsust ei toetanud keegi ning kõik tahavad muutusi. Kas see on Euroopa jaoks hea või halb, näitab aeg.