Kes täiskasvanud valijatest võib ausalt väita, et tema on taolistest mõjutustest vaba? Perekonna, tuttavate, televisiooni ja interneti mõju kujundabki suuremal võik väiksemal määral meie seisukohti. Ja miks on kõik ühel arvamusel, et 16-aastased on selles küsimuses halvemad või rumalamad kui teised?
Kahtlemata arenevad inimesed erineva tempoga: mõni on 16-aastasena targem kui teine 40sena.
Mõni oskab gümnaasiumi lõpus eristada erakondi ja nende platvorme, olles tunduvalt parem poliitikaasjatundja kui näiteks keskealine daam, kes kiirustab pärast töö lõppu koju seebikat vaatama.
Sellises valguses on valimisea langetamine tunduvalt vähem küsitav kui näiteks idee anda vanematele valimistel iga lapse eest lisahääl.
See, IRLi liidri Urmas Reinsalu taas ellu äratatud idee on minu arust katse diskrimineerida lasteta kodanikke, kes aga pole valijatena sugugi halvemad kui need, kes jõudsid paljulapselise perekonda luua.
Üleüldiselt on väga vale arutleda valimisea langetamise või lisahäälte andmise teemal ajal, mil riigis eksisteerib selline sotsiaalne grupp nagu mittekodanikud, kes ei saa riigikogu valimistel hääletada.
Seega, kui me ei taha ühel või teisel põhjusel nendele valimisõigust anda, ei tasu lobiseda teemal, et riigis jääb valijatest puudu. Valijaid on piisavalt. Tundub, et keegi tahab lihtsalt kunstlikult suurendada täpselt seda valijate gruppi, mis oleks konkreetsele erakonnale truu.
NB! Selle loo kommenteerimiseks tuleb vajutada Facebooki sisse logimise nupule (vt allpool)! Abiks on ka samast leitav link «Loe lisaks».