Muidugi oleks imelik, kui kõik kulgeks sellel korral viimaks ometi tõrgeteta ja plaanikohaselt. Kes meil siis sel korral kaikaid kodaraisse loobib või vedelaks lööb? Käesolevas Postimehes ilmunud Katri Raigi arvamusloost ilmneb, et uus Narva linnapea Jaan Toots lausus kolmapäevases intervjuus ERRile, et Narva vajab eestikeelse lasteaia käivitamiseks lisa-aastat. Pole vajagi ilmselt meenutada, et niisugune lisaaja jutt on muutunud juba venitamise klassikaks ning suures plaanis pole vahet, kas tegemist on teadliku vastutöötamisega või konkreetse linnapea sooviga meeldida volinikele, kes ta ametisse panid.
Postimees nõustub Katri Raigi öelduga, et nii asjad ei käi. Klassikud on sellistel puhkudel öelnud, et kui ei oska, siis õpetame; kui ei taha, siis sunnime. Eestikeelse lasteaia käivitamine Narvas ei ole midagi sellist, mida võiks veel aasta võrra edasi lükata.
Kuid see pole sugugi kõik. Nagu Priit Pullerits peagi Postimehes kirjutab, on haridusministeerium lõpetamas raha kokkuhoiu eesmärgil ainsat varase keeleõppe arendusprojekti, ehkki uuest õppeaastast nõuab Eesti riik kõigis lasteaedades ning üldhariduskoolides 1. ja 4. klassides õpetamist eesti keeles. Kui nii, siis kustkohast tulevad koolidesse oskused muukeelsete laste õpetamiseks riigikeeles?
Eestikeelse lasteaia käivitamine Narvas ei ole midagi sellist, mida võiks veel aasta võrra edasi lükata.
Kõnealuse projekti raames maksis haridusministeerium palgaraha kokku 190 eestikeelsele õpetajale, et need arendaksid muukeelsete laste eesti keelt. Projekti lõpetamise otsus saabus koolidesse mõned nädalad tagasi ootamatult.