Putini avaldus Prigožini surma puhul oli kõnekas. Ta rääkis «keerulise saatusega» inimesest, kes «tegi ka vigu». Kui vähegi allteksti jälgida, andis Putin sisuliselt teada, kes Prigožini tappis ja mille eest.
Putin ei osutanud Prigožinile mingeid auavaldusi ega lubanud kättemaksu koletu tapmise kordasaatjatele. Kui tänavu kevadel lasti Peterburis õhku Prigožinist palju tagasihoidlikum sõjablogija Vladlen Tatarski, siis pälvis ta postuumselt ordeni. Kui aga aasta tagasi tapeti Darja Dugina, siis oli see Putini sõnul «alatu kuritegu», mille eest lubati Ukrainale kätte maksta. Prigožini ja ta kaaslaste surm on justkui palju tähtsusetum.
Asjaolu, et meie naabriks on riik, kus võim võib inimesi kohtuotsuseta ja hulgakaupa tappa, pole muidugi uudis. Nüüd ei puuduta need tapmised üksnes poliitilisi oponente, kelle mõju Venemaal on sisuliselt hävitatud, vaid sõnakuulmatuid liitlasi.
Konkreetselt Prigožini ja teiste Wagneri juhtide poolavalik tapmine oli vajalik selleks, et taastada Putini kõikuma löönud autoriteet ning saavutada FSB täielik kontroll riigis toimuva üle.
Venemaa ja sealsete rahvaste, sealhulgas meie hõimurahvaste võimalus näha tunneli lõpus vabadust ja demokraatiat võib kahjuks veel ahtamaks jääda.
Meie võimuses ei ole täpselt hinnata ja ammugi mitte mõjutada seda, milliseid reaktsioone see Venemaal kaasa toob. Venemaa ja sealsete rahvaste, sealhulgas meie hõimurahvaste võimalus näha tunneli lõpus vabadust ja demokraatiat võib kahjuks veel ahtamaks jääda.