T, 3.10.2023

Marianne Mikko ⟩ Härra Aas, Te eksite! Palkade läbipaistvus tõstab eneseväärikust ega alanda konkurentsi

VASTULAUSE
Marianne Mikko
, ajakirjanik ja poliitik (SDE)
Facebook
Comments 3
Marianne Mikko
Marianne Mikko Foto: Kristjan Teedema

Avalik palganumber ei kahanda konkurentsi, vaid mõjub sellele ergutavalt, kirjutab ajakirjanik ja poliitik (SDE) Marianne Mikko vastulauses Tööandjate Keskliidu juhi Arto Aasa arvamusartiklile.

Lugesin veidra tundega Tööandjate Keskliidu juhi Arto Aasa kommentaari, kelle meelest avalik palganumber pärssivat konkurentsi. Ei tea selliseid uuringuid, kus palkade läbipaistvus oleks vabale ettevõtlusele või laiemalt turumajandusele kuidagi halvavalt mõjunud. Küll aga tean, mida tähendab sooline palgalõhe Eesti mainele välispoliitiliselt ja mida tähendab salastatud palganumber ettevõtte õhustikule sisepoliitiliselt.

Ent alustame algusest. Nagu endine Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Arto Aas suurepäraselt teab, peab Rooma lepingu ehk Euroopa Liidu aluslepingu järgi võrdse või võrdväärse töö eest maksma võrdset palka. See tähendab, et naine hoolimata oma soost peab saama sama palka nagu tema meeskolleegki juhul, kui nad teevad sama või võrdväärset tööd. Eesti on aastaid hiilanud Euroopa Liidu sügavaima palgalõhega, nagu ka hiilinud kõrvale palkade avalikustamisest kuni selleni, et õlg õla kõrval töötavad inimesed ei tea, mis on selle töö tegelik hind.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles