E, 3.10.2022

Ilmar Tomusk: kõik ei ole Isaac Newtonid

Ilmar Tomusk
, õpetaja ja lastekirjanik
Ilmar Tomusk: kõik ei ole Isaac Newtonid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Ilmar Tomusk
Ilmar Tomusk Foto: Liis Treimann

Nagu me väga hästi teame, pole midagi uut päikese all. Veidi enam kui kolm ja pool sajandit tagasi tabas Inglismaad katkuepideemia. Haiguse leviku peatamiseks võeti mitmesuguseid meetmeid, millest üks olulisemaid oli sotsiaalne distantseerumine, mis eesti keeles tähendab inimestevaheliste kontaktide vähendamist. See oli tõhus meede ning selleni jõuti, ilma et terviseamet või teadusnõukoda oleks inglastele selgitanud, mis seda kohutavat haigust põhjustab ja kuidas see täpselt levib, kirjutab õpetaja ja lastekirjanik Ilmar Tomusk. 

Nii jäid ära ka koolitunnid ning tudengid saadeti koduõppele. Oma õppurid saatis koju ka Cambridge’i ülikool. 22-aastane Trinity kolledži tudeng Isaac Newton naasis oma kodupaika Woolsthorpe’i mõisa, mis asub Cambridge’ist umbes saja kilomeetri kaugusel.

Kuna tol ajal polnud veel Teamsi, Zoomi, Google Classroomi ega muid ditantsõppe tööriistu, tuli koju jäänud õppuritel endale ise sobiv tegevus leida. Mida tegid teised, sellest me palju ei tea, küll aga teame, mida tegi Newton.

Märksõnad
Tagasi üles