OTSE Arvamusfestivalilt: «Eesti ajalooromaan», kas ikka need vanad vastamata küsimused? (6)

Copy

Postimehe laval astuvad laupäeval üles ajalookirjanikud Erkki Koort ja Mehis Tulk, et arutleda Eesti ajalookirjanduse hetkeseisu üle. Postimees teeb arutelust otseülekande.

Vestlusringis otsitakse vastust küsimusele, miks on Eestis viimastel aastatel hakanud pärast pikemat pausi ilmuma rohkem ajaloo-, eriti just keskajateemalisi romaane.

«Omariikluse loomine on kahtlemata oluline verstapost,» selgitas kahe 14. sajandi lõppu paigutuva tegevusega teose autor Erkki Koort oma motiive kirjeldades, «kuid Eesti lugu on pikk tuhandeid aastaid. See on midagi, millest saab ja peab kirjutama, sest meie ise oleme suurriikide kiuste oma loo teinud.»

Mehis Tulk kirjutab romaanisarja, mis kirjeldab Jüriöö ülestõusu sündmusi Saaremaal. Ajalookirjandus köitis teda juba varakult ning Tulk kirjutab soovist luua midagi tarbetekstidest sügavat lootuses, „et minu teoste tegelased ja sündmuspaigad suudavad taaskord elustada meie vanema ajaloo olulisi pöördepunkte.“

Vestlusring «Eesti ajalooromaan: kas ikka need vanad vastamata küsimused?» leiab aset Arvamusfestivalil laupäeval, 10. augustil algusega kell 16 Postimehe laval. Kirjanikega vestleb Postimehe peatoimetaja Peeter Helme.

Tagasi üles