Rene Tammist.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja /

IT-firma Nortal asutaja Priit Alamäe on Eesti 200 valimisprogrammi ühe osana toonud esile 11 punkti, kuidas jõuda Eesti IT-tiigrihüppe järgmisele tasemele. Infotehnoloogiaministrina on mul hea meel neid mõtteid lugeda, sest kõik ideed, mis meie IT-edulugu edasi viivad, on vägagi oodatud, kirjutab Rene Tammist (Sotsiaaldemokraatlik Erakond). 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erilist heameelt valmistab see, et paljud loetletud ideedest on tänaseks juba kas tehtud või tegemisel. Alles oktoobris allkirjastasin koos Statistikaameti peadirektoriga koostööleppe, et parandada riigipoolset avalike andmete analüüsimise võimet, sest nii saame avalikus sektoris teha täpsemaid otsuseid ning tõhustada äriprotsesse ettevõtluses. Eraldasime Statistikaametile 1,4 miljonit eurot kolmeks aastaks, et toetuse abil looks Statistikaamet ka laiema andmekaeve võimekuse riigisektoris – sisuliselt olemegi juba kujundanud Statistikaametist kogu maailmas väga unikaalse Andmeameti.

Tänasel valitsusel on töös mitmeid teisigi Alamäe poolt loetletud ideid, mille puhul saame juba rääkida ka esimestest töövõitudest ning rahvusvahelisest tunnustusest. Andmete ühekordne küsimine, avalduste esitamise kaotamine, halduskoormuse mõõtmine ning riikliku suhtluse kiirendamine on paljuski juba teostatud või vähemalt olulises mahus töös. Nullbürokraatia projektiga suutis riik vähendada paberimajandust riigiaparaadis ning enamik ettevõtjate poolt esitatud ettepanekutest bürokraatia vähendamiseks on tänaseks tehtud.