Otseülekanne arutelult: konfliktipiirkonnad – mida me neist teame? (2)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna toimus World Press Photo näituse raames Balti jaama ootepaviljonis aruteluõhtu. Moderaator oli Postimehe arvamustoimetaja Taavi Minnik.

Riikides, mida laastab kodusõda või kus on muu konflikt, elab hinnnaguliselt miljard inimest. See tähendab, et iga seitsmes maailma elanik võib sattuda sellesse hakklihamasinasse kas siis ohvri või timukana, olla põhjuseks või tagajärjeks.

Meie elame õnneks konfliktikolletest eemal ning meie koju toob need hirmsad lood kellegi teise kaamerasilm või jutustus. Kuidas need lood täpsemalt sünnivad, rääkisid Daniel Schaer, Vahur Laiapea ja Ivar Heinmaa.

Daniel Schaer on Eesti suursaadik Lääne-Balkanil. Ta on osalenud Liibanoni pantvangikriisi lahendamisel ja töötanud asjurina Afganistanis.

Vahur Laiapea on dokumentalist. Ta on uurinud endiste Nõukogude Liidu sõdurite elu Afganistanis ning sattunud selle käigus inimröövi ohvriks.

Ivar Heinmaa on rindeoperaator, kes tunneb hästi maailma kriisikoldeid: Süüriat, Iraaki ja Ukrainat.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles