-Kas võib oletada, et välispoliitikas näeme Trumpi mitte mingisuguse ekstsentrikuna, vaid tüüpilise vabariiklasest presidendina?
Mis puudutab välispoliitikat, siis ei erine demokraatide vaated sedavõrd palju vabariiklaste omadest. Eksisteerib laialdane üksmeel, selle kohta millised on Ameerika Ühendriikide huvid. Kuidas neid realiseerida, on juba küsimus sellest, kuhu üks või teine eelistab rõhu panna. Kui vaadata tagasi Clintoni, Bushi või Obama administratsiooni aegadesse, siis isiksused ja nende retoorika võivad erineda.
Kuid sellegipoolest on Ühendriikide välispoliitikas suur roll järjepidevusel. Need muutused, mida olete näinud viisis, kuidas Ameerika suhtleb ülejäänud maailmaga, on tulenenud probleemide olemuse muutumisest, millele Ameerikal tuleb senisest teisiti reageerida. Ma ei usu, et Trumpi presidendiks saamine tooks Ameerika välispoliitikasse radikaalse pöörde.
Võimalik, et vähem pannakse rõhku inimõiguste teemadele, mida Obama ajal on vaadeldud Ameerika välispoliitika progressiivse osana, loobutakse viisist, kuidas senise administratsiooni ajal on käsitletud samasooliste abielude teemat, seksuaalvähemuste õigusi, kliimamuutusi jne. Ma arvan, et nendele teemadele Trumpi administratsiooni ajal, erinevalt Obamast, mingit rõhku ei panda. Vaated nendele võivad olla senisest erinevad.
Kuid mis puudutab poliitilisi probleeme ja väljakutseid, nagu suhted Hiina ja Venemaaga, Euroopa ja Ida-Aasia liitlastega, siis jälgitakse seda joont, mis on pärast Teise maailmasõja ja hiljem külma sõja lõppu juba välja kujunenud.