«Ei ühtegi kerget päeva» annab köitva ülevaate, kus ja kuidas USA oma erivägesid kasutab. Erivägedest aga omakorda räägitakse järjest enam kui ühest peamisest moodsa sõja vahendist droonide kõrval.
Kohe algusest tõstavad raamatu väärtust üldharivad detailid. Näiteks saab teada, miks USA hakkas kasutama nimetust Team Six ajal, kui SEALidel kaugeltki kuut team’i polnud. Ja seda, kuidas eristuvad idaranniku SEALid väliselt lääneranniku omadest. Ja sedagi, et kui Afganistaniga seoses tulevad siin-seal uudistes ette SEALid, siis Iraagis kasutati palju Delta Force’i.
Missioonikirjeldustes vahelduvad naljakad kohad sellistega, mida silme ette manada ei tahaks. Saab muiata, kui autor kirjeldab Cheetah’ tosse – Pumat kopeerivaid piraatjalatseid, mida millegipärast näeb vaid Talibani võitlejate jalas. Sõja proosalisemat poolt aga kujutab näiteks episood, kus autor öisel operatsioonil millegi otsa astudes ohet kuuleb – see on tapetud vaenlase kopsudest väljuv õhk.
Kuigi raamatu üldtoon on enesekindla ja oma tööd armastava inimese oma, tunnistab Owen mõnikord ka sõdurite frustratsiooni. Näiteks tuleb välja, et isegi USAs peab kaitseväelane jõudma Team Sixi tasemele, et tal enam elementaarseid töövahendeid ei napiks.
Samuti paljastub häiritus sellest, et iga aastaga hakkas eriüksustega järjest enam kaasas käima kõikvõimalikke muid kodanikke, kes pidid tõendama, et seal tõesti tapeti teolt tabatud mässulisi, mitte süütuid külamehi. Kui Owenit uskuda, on afgaani hõimupealikud alati pärast operatsiooni platsis ja nõuavad «tsiviilisikute» tapmise eest raha. Maksmisest päästavad sündmuspaigalt kogutud asitõendid tapetud «põllumeeste» tegeliku põhitöö kohta.