Mõelda tuleks tööõhkkonnale, organistasiooni missioonile, ja kirjeldada loodavat väärtust («Me püüdleme, et anda...»), pakkuda tuleks sobivaid arenguvõimalusi ja ka vastutus võib olla motiveeriv, lisaks tema väärtustega kooskõlas lisaprojekte (mõne uuenduse loomine, meeskonnaürituse korraldamine, klientide tagasiside uurimine, organisatsiooni keskkkonnasõbralikkuse tõstmine jne), kontoritöö puhul paindlikku tööaega (loevad tulemused). Isiklik elu ei tohi jääda töö päevast elamata – Tammsaare elas eelmisel sajandil.
Tulemuseks on siiski väga tõenäoliselt hingega asja juures, entusiastlik tegutsev noor töötaja. Ta julgeb ilmselt võtta sõna ja teha ettepanekuid (või vähemalt need on tal mõtetes). Kui ta on näiteks elus palju reisinud või õppinud, võib juhtuda, et tal on keskealisest tööandjast palju avaram maailmapilt. Seda viimast tõsiasja konstanteeris muide ühe ettevõtjate esindusorgansatsiooni keskealine töötaja, nii et seda ei tasuks võtta isiklikult või mingi ohuna, pigem huvitava võimaluse või neutraalse tõsiasjana.
Võib olla on see, mida noor otsib, organisatsioonis juba olemas, aga seda ei osata tööotsijale müüa (vt magistrant Harold Saare lugu: http://www.juhtimine.ee/1092750/-sa-pead-oma-ettevotet-mulle-muuma/). Noored ise ei oska ka tihti enda tugevusi ettevõtjale esitleda, sest see eeldab muuhulgas oskust näha, mis on tööandja silmis tugevus.
Eelnev ei tähenda, nagu ei oleks töötasu enamikele noortele oluline. On palju noori, kes ei võta tööpakkumisi vastu madala töötasu tõttu. Kui tööle asumisega kaasneb näiteks vajadus kulutada raha väljas söömisele, transpordile või kolida vanematekodust mõnda Tallinna üürikorterisse, toob see endaga kaasa kulutusi. Nii võib mõne töökoha puhul olla kulu-tulu suhe suhteliselt kesine, samas võib omaette väärtuseks ja suureks plussiks olla ka lihtsalt töökogemus või elu väljaspool vanematekodu.