Selles mõttes ei tasu sul, hea põhikooli- ja gümnaasiumiõpilane, kiirustada. Võta parem aeg maha. Näe iga päeva kui viimast. Ole teadlik, et koolisüsteemis ringeldes ja tuupides võib lihtne elu ja inimlik kasvamine ununeda või blokeeruda, eriti kui oled pisut kramplik nohik, kes keskendub ametlikult olulisele ning vantsib iga päev kooli nagu robot või pika ketiga koer.
Unusta hinded. Õpi kolmele neid aineid, mis ei puuduta, ja viiele neid, mis puudutavad. Ülejäänud aja võiksid vaadelda ja otsida hingesugulasi – inimesi, kellega sul on ühine lainepikkus ja elutunnetus ning kes sinust tõeliselt hoolivad.
Inimesed, paigad ja muu kaudne on kooli kõige väärtuslikum osa, samuti võimalus vaadata kooli kõrvalt, lugeda seda kui raamatut ridade vahelt, märgates, mis ütlemata jäetakse. Kool on selles mõttes nagu «Foorumi» saade – nii huvitav on jälgida inimeste ilmeid ja seda, millest vaikitakse.
Kui sa aga kooli vormilist külge liiga tõsiselt võtad, jääb elu oma ilus nägemata. Tormad lihtsalt koolist kooli ja avastad viimaks, et mitmed inimsuhete rongid on läinud ja päriselu on justkui elamata jäänud.
Koolikonveieril ei tasuks liuelda ka seetõttu, et see suurendab võimalust, et valid endale vale eriala. Vale eriala küljes aga pead halvimal juhul rippuma kogu elu. Valik on eriti tähtis akadeemilise kõrghariduse puhul, mida ei saa lõputult maksumaksja raha eest omandada. Kui valik on rutakas ja vale, kaotab nii riik kui sina ise, eriti kui oled õppelaenuvõtja ja pead pärast kooli lõpetamist kümme aastat maksma eriala eest, mida sa isegi päriselt ei valinud, vaid lihtsalt emotsiooni ajel krahmasid.