Rootslaste romaanitriloogia esimesed kaks osa «Ring» ja «Tuli» pole teiste fantaasiaromaanidega võrreldes paksemad, küll aga sisutihedamad. Sündmustik keerleb ümber hulga peategelaste, kellele kõigile antakse võimalus lugu läbi iseenda jutustada. Just erinevate tegelaste vaatepuntide vaheldumine annab raamatutele põnevuse.
Väikeses Engelsforsi linnakeses on elu lihtsalt öeldes igav. Seal on üks peaaegu mahajäetud kaubanduskeskus, üks ajaleht ja keskkool. Ühtlasi on see väheste elanikega paik üks maailma maagilise ajaloo sõlmpunkte. Pärast 17. sajandit teist korda sündiv Väljavalitu, kes peab tegema lõpu inimkonna algusest saadik kestvale võitlusele deemonitega, tekib just selles kolkas. Lisaks maailma hävitada soovite jõududega võitlemisele on Väljavalitu mureks teised nõiad, kes mingil juhul ei taha tunnistada, et kamp tüdrukuid on võimsamad ja tähtsamad kui nemad. Sest imekombel pole Väljavalituks üks inimene, vaid seitse – terve Ring.
Rootslased on raamatus ühendanud enam-vähem kõik võimalikud elus ette tulla võivad mured ja rõõmud. Ringi moodustab kirev seltskond, kelle vahel on omad pinged. Gruppi kuulub klassi parim õpilane Minoo, kelle vanemad on lahkumineku äärel ning kes on armunud noorde klassijuhatajasse. Rebecka, kes üritab kõiki koos hoida ja tülisid lepitada, ent muretseb selle pärast, kas ta poiss tõesti armastab teda, ja mis siis, kui saadakse teada, et tal on söömishäired. Vanessat peetakse rumalaks peoloomaks, ent temas on rohkem sisu ja südikust, kui paistab. Anna-Karin on klassi tõrjutu, ent kõik muutub, kui ta avastab võime teisi juhtida. Linnéa on enesekindel gooti-tüdruk, keda põlatakse, ent kelles on samuti palju peidus. Ida, Ringi kuues ja kõige vastumeelsem liige, on aga üks klassi kiusajatest, neist, kes on algklassidest saati Anna-Karini, Eliase ja Linnéa ning teiste väljatõugatute elu põrguks teinud.