Veel varem, enne seda kui kahtlustuse järgi naise invaliidiks peksnud elukaaslane ta autosse surma ootama jättis, vedas too mees silmanähtavalt kuhtuvat naist – zombistuvat, nagu paarile korterit üürinud omanik ütles – linnaosavalitsuse, arstide ja politsei teadmisel ühest paigast teise.
Elukaaslase Maksimi vastu algatatud uus kriminaalasi, sel korral raske tervisekahjustuse tekitamise eest hooletusse jätmise läbi, pani paljud Julia looga kokku puutunud kergendatult hingama: süüdlane on leitud. Tõsi: erinevad institutsioonid, kes naise seisukorrast teadlikud olid, ei teinud otsesõnu midagi valesti ega jätnud midagi tegemata, mida nende kohustused ette nägid. Ja ometi tehti kõik valesti, ja jäeti kõik ka tegemata.
See, mis juhtus, tekitab palju ebamugavaid küsimusi. Nii meditsiinitöötajate, politsei, prokuratuuri, sotsiaaltöötajate, linnaosavalitsuse kui lõpuks ka möödakäijate ja pealtnägijate jaoks.
Kuidas sai juhtuda, et naise invaliidiks peksmise kahtlustusega mehel on võimalik üle poole aasta naist jätkuvalt edasi piinata? Kuidas on võimalik, et hooldushaiglasse suunatud invaliid, kes vajab ööpäevaringset järelevalvet, ravimeid, ratastooli, mähkmeid, kunagi hooldushaiglasse ei jõua, sest seesama mees saab ta takistamatult kaasa võtta? Miks korteri omanik, kes üüriraha kogumas käies naise järjest halvenevat olukorda nägi, sellest ei teatanud?
Miks politsei, kes mitmel korral välja kutsuti, kohale ei jõudnud? Kui põhjus oli selles, et mees naise koos autoga vahepeal mõne teise Mustamäe maja ette viis, siis miks ei võetud väljakutse sisu, autos arvatavalt surnud inimest, lähemalt uurida ja järgmine kord omal algatusel vaatama sõita? Kõik ei toimunud ju metsas, inimeste eest varjatult, vaid Mustamäe südames, otse linnaosavalitsuse ja sotsiaalkeskuse kõrval.