Euroopa peab leidma uue suuna ja uue mõtteviisi.
Kuulumine Euroopasse tähendab esmajärjekorras seda, et me kõik oleme ühes paadis. Kui soovime, et meie väärtused muutuvas maailmas edasi kestaksid, peame tegutsema ühiselt, nii et meie sõnadel ja tegudel oleks piisavalt kaalu ka üleilmsel tasandil. Euroopa vajab otsustavat läbimurret. Peame hajutama kõik kahtlused, et suudame üheskoos teha vajalikud muudatused. See nõuab ühise majandusruumi lõplikku väljaarendamist, milleks aga on oluline luua asjakohane poliitiline aluspõhi.
Kõige olulisem on majandus taas kasvule pöörata. Selleks tuleb liikmesriikides ära teha aastakümneid edasi lükatud struktuurireformid, lahendada varjatud huvide probleem ning muuta tööturg ühtaegu turvalisemaks ja paindlikumaks. Euroopa tasandil tuleb veelgi enam pingutada koostööd pärssivate takistuste kõrvaldamiseks, olgu need siis füüsilised, majanduslikud või digitaalsed. Euroopa Liidu eelarvest tuleb esmajoones toetada investeeringuid, majanduskasvu ja reforme.
Selline lahendus saab õnnestuda vaid juhul, kui see on õiglane ja tasakaalustatud. Mõnes Euroopa osas oleme juba silmitsi sotsiaalse hädaolukorraga. Ma ei nõustu arvamusega, et Euroopa sotsiaalkaitse mudel ei toimi. Tõhus sotsiaalsüsteem, mis annab abi nendele, kes seda vajavad, ei takista heaolu saavutamist.
Kõigis Euroopa Liidu riikides on käimas reformid ja eelarveseisundi tugevdamine. Kehtestatud on ühised kaitsemehhanismid ja Euroopa Keskpank toetab eurot järjekindlalt. Sel sügisel võime jõuda pöördepunkti ka Kreeka küsimuses. Selleks peab Kreeka püsimine reformikursil olema väljaspool kahtlust. Samamoodi peab väljaspool kahtlust olema ülejäänud riikide soov toetada Kreeka jäämist euroalasse. Kui Kreeka suudab täita endale võetud kohustused, peaks ta jääma Euroopa Liidu ja euroala liikmeks.