Ma võin eksida, aga tõepoolest mulle tundub, et vägi-, vande- ja kirumissõnad on muutunud igapäevasemaks. Ja mis eriti kurb, nende kasutajatel puudub igasugune loovus. Kui ma õigesti mäletan, oli see Rudolf Kallas, kes soovitas eestlasel talle harjumuspärase «kuradi» asemel öelda «oh sa tuline punane ja sinine». Oma emotsiooni või pahameelt võib väljendada ka vaimukalt.
Kui Eestis ringi liikuda, siis paraku tundub, et ropendatakse ebameeldivalt palju. Mobiiltelefonidega valjuhäälselt suhtlev inimene kuulub üsnagi lahutamatult praegusaja avalikku ruumi ning seetõttu saab sageli soovimatult üsna hea ülevaate nüüdisaja argikeele suhtlussõnavarast, sealhulgas ka vägisõnade pruukimisest erinevates situatsioonides ja erinevas eas inimeste poolt.
Mulle isiklikult tundub, et roppude sõnade avalik kasutamine on viimase kümne-kahekümne aastaga vägagi kasvanud ja ilmselt suuresti just nimelt sel põhjusel, et mobiiltelefonide leviku tõttu saab avalikkus osa ka neist jutuajamisest, mis veel mõnikümmend aastat tagasi toimusid kas silmast silma või kinnises seltskonnas.
Lapsed on ikka proovinud vanemaid šokeerida, sealhulgas ka vägisõnu pruukides. Ka mina testisin oma vanemate peal poiste käest kuuldud sõnu ja vaatasin, kuidas täiskasvanud käituvad, kuidas nad minuga toime tulevad. Kas hakkavad itsitama, kohkuvad ära või panevad paika. Nii et see, kas lapsed hakkavad roppsõnu kasutama, sõltub täiskasvanute suhtumisest. Kui täiskasvanud kodus ja omavahelises suhtluses oma sõnakasutust ei tsenseeri, ei õpi ka lapsed seda tegema. Nii et ma ei arva, et lapsed vannuksid rohkem. Neil lihtsalt lastakse seda rohkem teha. Lapsed peegeldavad üsna täpselt neid ümbritsevat maailma, nii et ütlusse «noored on hukas» võiks lähenda ka sedapidi. Ja vahel tundub mulle isiklikult (kui vanameister Baskinit parafraseerida), et see, mis niiöelda meie ajal oli ropp, ebatsensuurne, see tänaste nooremate põlvede jaoks seda enam pole, roppsõnad ongi muutunud argisõnavaraks, osaks igapäevkeelest. Aga tegelikult on see ivake hirmutav ikka küll, kui inimene suudab oma emotsioone keskeltläbi 5-6 roppsõna abil väljendada nagu Ilfi ja Petrovi Ellotška «12 toolist», kes sai oma elu elatud nii umbes tosinkonna lausega, mis just kõrgstiili ei kuulunud.