Eurokeelud raskendavad Eesti rikastumist
Meie probleem ei ole regulatsioonide vähesus, vaid rikkuse, st kapitali (suhteline) vähesus.
Euroliidu regulatsioonid ei too meile Lääne-Euroopa jõukust, vaid teevad meil raskemaks Ida-Euroopa vaesusest välja tulla. Paremate elutingimuste asemel (euroköögid igasse maapoodi ja -kõrtsi!) teeb see meie elutingimused ainult kehvemaks (maapoed surevad välja).
Hea tunnistus sellest on just see, et enim tunnevad selliste regulatsioonide mõju väikeettevõtted ja vaesemad elanikud.
Suuremad ettevõtjad võivad regulatsioonidega isegi rahul olla, kuna see surub turult välja väiksemad konkurendid, kes saaksid tarbijatele küll pakkuda konkurentsivõimelist toodet, aga mitte omada bürokraate rahuldavat tootmishoonet.
Samuti ei pruugi heal elujärjel tallinlane märgatagi, kuidas regulatsioonid meie elu kägistavad, kuna tema peaaegu elabki euroregulatsioonide ideaalis – ostab toitu suurpoest, elab uues korteris ning käib moodsas kinos.
Euroreeglid teeb hullemaks ka meie oma ametnike «ettevõtlikus» direktiivide eestindamisel neile n-ö lisandväärtuse andmisega – niigi piiravale seadusele lisatakse veel kangust juurde, et kohaliku bürokraadi tööst ja vaevast ka mingi jälg maha jääks.
«Unustatud» reeglite jõud
Koos regulatsioonide kasvuga liigume ka omamoodi ajas tagasi. Nõukogude ajal oli võimalik osta ükskõik mis autot, kui sul selleks luba oli. Tänapäeval võib toota ükskõik millist sinki, kui seda tehakse bürokraatidele sobival viisil.
Tänast euroliidu majandust ei ole kohane kutsuda plaanimajanduseks, pigem on tegu keelumajandusega. Metsateede äärde silte panna ei tohi, saunas suitsutatud sinki müüa ei tohi, täispaagiga üle piiri sõita ei tohi, hõõglampe kasutada ei tohi, villimata õlut müüa ei tohi ja nii aina edasi.