Mis muu kui kahekümne aasta jooksul loodud seadustepakett, mis on üliharmoniseeritud kõigi Euroopa Liidu direktiividega, on allasurunud meie väike-ettevõtluse ja ise-teha-tahtmise.
Kui rääkida inimestega, kes on alustanud ettevõtlusega, eriti jaekaubanduse – aga ka toidutootmise – alal, siis kuuleme lugusid, kuidas ametkondlik ükskõiksus (näilise objektiivsuse sildi all, sest koheldakse võrdselt nii hüpermarketit kui külapoodi – sest üks kaubandus puha!) oma järelandmatute nõuetega kägistab peaaegu iga algatuse ning mis sellest üle jääb, koorivad pangad ja maksuamet.
Vaba ühiskond saab tugineda vaid aktiivsetele ja eneseusksetele inimestele, kes ei karda välja öelda oma arvamust, kes sekkuvad ühiskonna ellu, kui näevad vajadust midagi parandada.
Vabas ühiskonnas, kus valitseb usaldus, osalevad väga paljud kodanikud ise ettevõtluses, olgu siis selle tulunduslikus või mittetulunduslikus vormis.
Paljude julgete ja edukate ettevõtjate asemel, mis peaksidki olema meie ühiskonna nägu, näeme paraku vaid gigantseid ostukeskuseid ja seda, et seal peremehetsevad suured rahvusvahelised tarnijad meie oma kodumaise toote, talutoidu ja väiketootjate kahjuks.
Minu arvates on need teemad, mida tasuks ausalt, avalikult ja põhjalikult läbi rääkida. Algatuseks võiks otsida üles need kõige ahistavamad regulatsioonid, mis takistavad meie väike-ettevõtluse arengut ning nõuda kodanikualgatuse korras nende tühistamist.