FOTO: Margus Ansu

Ministeeriumide kantslerid, olles saanud valitsuse korralduse kokkuhoiule režiimile asuda, on üles näitamas tähelepanuväärset loomingulisust.

Nii näiteks saavad kultuuriministeeriumi töötajad aasta vältel kuus päeva palgata puhkust; kaitseministeerium kaotab tulemustasud, ühekordsed toetused ning loobub suvepäevadest ja jõulupeost; majandusministeeriumis peavad kolleegid ära tegema lapsepuhkusele läinute töö, sest asendajaid ei võeta ning põllumajandusministeerium on välja töötanud lausa iselaadse kärpevalemi jne.

Nii paljude erinevate kärpevõimaluste olemasolu annab muidugi lootust, et kärped ka reaalselt ellu viiakse.

Ning pole halba ilma heata - näiteks keskkonnaministeerium loobub puhkusetoetuse maksmisest. Eraldi puhkusel olemise toetamiseks mõeldud lisatasu ei ole kindlasti see «motivatsioonipakett», mis oleks paslik avalikus sektoris kasutamiseks. Sest palk on palk ja aastas on kaksteist kuud.

Niisiis, kuigi palgakärped sunnivad riigisektori töötajaid ka oma pere-eelarve kärpimisele ning see pole kindlasti meeldiv, on siiski lootust, et käimasolev protsess puhastab avalikus sektori veidratest palgarudimentidest.