Peaminister ei oletanud, et kapo kuulab telefonikõnelusi pealt, ta väitis sõnaselgelt, et nii ongi ja kuna see nii on, siis tema erakonna inimesed sigadustega telefoni teel ei tegele, selleks on teised võimalused. Kapo lükkas kohe süüdistuse ümber ja ütles, et pealt kuulatakse ainult kohtu loal.
Elementaarne loogika ütleb, et keegi neist valetab. Oleme pandud fakti ette, kus edaspidi ühte neist - peaministrit või kapot – ei saa enam usaldada. Aga äkki oli kohus Michali kõnede kuulamiseks loa andnud, kuid Michal, vaeseke, unustas Ansipi varasema hoiatuse?
Riigikogu õiguskomisjoni esimees pääses puhtalt, kui ta kogu rahvale teatas, et raha saavad eelkõige need omavalitsused, kus «omad mehed» võimul on. Elamislubade müümise puhul pääsesid ministrid ja valitsuskoalitsiooni riigikogu liikmed nii moraalsest kui kriminaalsest vastutusest. Rahastamisskandaali juures muutub põhiküsimuseks mitte raha päritolu, vaid see, kuidas saada raha ka edaspidi.
Küllap püütakse ka peaministri viimast esinemist takkajärgi siluda ja teisiti tõlgendada. Mida rohkem mõelda koalitsioonipoliitikute viimase aja väljaütlemistele, seda kõhedam tunne tekib. Võimust tekkinud karistamatuse tunne ning ülbus lubavad välja öelda seni varjus hoitud asju, nagu näiteks rahandusministri avaldus Meikarile tulusa ametikoha andmise kohta.
Aga ikka ja jälle tulevad koalitsioonipoliitikud puhtana välja väites, et neid kas mõisteti valesti või tsiteeritud ütlused olid kontekstist välja rebitud, kuigi, nagu ka ACTA puhul, on valesti mõistmine välistaud, sest kõik on välja öeldud selgelt ja suure auditooriumi ees.