Faktiliselt on Rohelised seisnud suure hulga väärtuste ja poliitikate eest sedavõrd tõhusalt, et tänaseks püüab ka Reformierakond keskkonnapoliitikast vähemalt rääkida Roheliste sõnadega. Reformierakond ilmselt tajub, et midagi on selles kivipõletamisel põhinevas majanduses valesti, kuid ei hooma või ei tahagi hoomata laiemat pilti.
Paljud Roheliste seisukohad on omaks võtnud ka IRL, kelle majandusminister on muutunud tulihingeliseks energiasäästu ning rohemajanduse eestkõnelejaks.
Meenutan, et Roheliste tulekul Eesti poliitikasse olid nii samad erakonnad kui samad isikud kõigi täna nende endi toetatud ideede tugevad kriitikud. Ja ilmselt on see reegliks saamas, et Rohelised räägivad täna asjadest, probleemidest ja lahendustest, millest arusaamine jõuab teiste erakondadeni aastakest viie pärast.
Rohelistel on arusaam (ja praegune poliitiline olukord on seda vaid kinnitanud), et tugeva riigi jaoks on vaja poliitilist kirevust. Kui Rohelised oleks Riigikogus, siis poleks mõeldav, et DASA-MSA eelnõu praegusel kujul lahinguta läbi läheks. Meie ettepanek anda see raha elusid päästvateks vähi sõeluuringuteks praegu Riigikogu saali ei jõua.
Täna on roheliste valijaskond 20 000 inimest. Kui suudame kasvada oma ideid selgitades 40-50 tuhandeni, on see üksjagu hea saavutus. Peamiseks huvigrupiks on arvatavalt need, kelle jaoks värske ja selge arusaam maailmast on oluline ja kes saavad aru, et olemasoleva majandusmudeli puhul tähendab pideva kasvu nõudmine kriiside sagenemist ja süvenemist.
Kindlasti me osaleme eelolevatel valimistel ja eks vigadest õppimine muuda kindlasti ka meie tegevust.
Püüame olla sihikindlamad ja ei mütologiseeri ka enda jaoks koostööaadet erinevate erakondade vahel. Jah, me püüdsime teha avatud koostööd kõigi erakondadega. Ma ei oska ennustada, kas rohelised hakkavad konkurente igal võimalusel aeruga äsama, nagu ühes rannarahva loos, ja valjult karjuma, et ära usu hülge möla, aga muutusi Roheliste kommunikatsioonis on oodata kindlasti.