Skip to footer
Päevatoimetaja:
Kristina Pihlapuu
Saada vihje

HENN PÕLLUAAS Eestil tuleks kaaluda Iisraeli-Palestiina kahe riigi poliitikast eemaldumist (16)

Ilmselt tuleks meil kaaluda ka kahe riigi poliitikast eemaldumist, sest isegi kui teine riik tekikski, siis oleks tegemist järjekordse äärmusislamistliku riigiga, kes rõõmuga hävitaks lisaks Iisraelile ka oma teised peavaenlased – Euroopa ja USA.

Lähis-Ida on olnud läbi ajaloo ebastabiilsuse, sõdade, vägivalla ja islamifanatismi tallermaa, mille üheks õhutajaks regioonis on olnud äärmusislamistlik ja teokraatlik Iraan. Nüüd, kus Iisrael on edukas sõjas Iraani vastu hävitamaks viimase loodavat maailmalõpu tuumavõimekust ja USA on näidanud oma sõjalist võimekust sügaval maa all asetsenud Iraani tuumarajatiste hävitamisega, on oht, et Iraan võiks tuumapommi valmis saada oluliselt vähenenud. Nende sündmuste taustal on juba poolteist aastat kestnud Gaza sõda, mille lõppemise märke pole veel näha, pälvinud senisest märksa vähem tähelepanu, kirjutab riigikogu liige Henn Põlluaas (Isamaa).

Iisrael on Gaza sõda võitmas, kuid propagandasõjas on selges kaotusseisus. Lääne meedia on tulvil südantlõhestavaid pilte ja lugusid hukkunud Palestiina tsiviilisikutest, sh lastest, ning enamikus lääneriikides korraldatakse puna- ja vikerkaarelippude all ägedaid meeleavaldusi Iisraeli ja selle poolt ellu viidava «genotsiidi» vastu Gazas. Millegipärast ei edastata samal ajal Iisraeli seisukohti ega argumente toimuva suhtes, ei avata ausalt toimuva tagamaid ega näidata nende traagiliselt hukkunud tsiviilelanikke ja lapsi.

Hiljuti külastas Eestit Palestiina välisasjade riigiminister Varsen Aghabekian. Riigikogu väliskomisjonis oli kohtumine temaga ilmselt veidi teise õhustikuga kui välisministeeriumis, sest ERRile antud intervjuus ta seda kohtumist ei maininud. Küll aga kiitis välisministrit, kes hääletas ÜROs selle poolt, et julgeolekunõukogu pakuks Palestiinale ÜRO täisliikme staatust, minnes sellega vastuollu meie suuremate liitlasriikidega. Seda tehti riigikogu enne informeerimata. Välisministeerium õigustas toona, et kuna ÜROs on palju Palestiinaga seotud arutelusid, siis oleks hea, kui ka palestiinlased ise nii-öelda laua taga oleksid.

Kommentaarid (16)
Tagasi üles