Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

KATE-RIIN KONT Kui palju privaatsust loovutame turvalisuse vastu?

Valvekaamerad siseministeeriumi ees.
Valvekaamerad siseministeeriumi ees. Foto: Tairo Lutter

Kujuta ette, et sõidad mööda maanteed, kui äkki saad teada, et iga su sõit on kaamera poolt salvestatud. Mitte ainult su auto number, vaid ka kellaaeg, suund, ja asukoht. Kuidas see sind tundma paneb? Kas tekitab turvatunnet? Või hoopis tunde, et sind jälgitakse, küsib Kate-Riin Kont, sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi teadur​.

Turvatunne on ühiskonna heaolu jaoks hädavajalik, selliste kaamerate abil saaks kindlasti tabada ka mõne põgenemas oleva kurjategija või selgitada tagantjärele toimunud sündmuse asjaolusid. Nutikat tehnoloogiat saab rakendada mitmesuguste turvalisusega seotud probleemide lahendamiseks, sealhulgas isikliku turvalisuse, liikuvuse, infrastruktuuri ja muude valdkondade puhul.

Füüsiline turvalisus keskendub territooriumide, hoonete, rajatiste, inimeste, teabe ja muude varade kaitsmisele. Isiklik ehk indiviidi turvalisus tähendab inimese kaitstust füüsiliste, psühholoogiliste ja emotsionaalsete ohtude, vägivalla või kahju eest. Selle eesmärk on kindlustada inimeste heaolu ja turvatunne nii igapäevastes olukordades kui ka kriisi- ja hädaolukordades. Turvalisus on seotud eelkõige tehniliste meetmetega, mis tagavad andmete kaitse.

Kommentaarid
Tagasi üles