Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

AK Friedrich Merz nõustus kaitse- ja taristu rahastamiseks ajaloolise reformiga (2)

Kristlike demokraatide juht Friedrich Merz (vasakul) ja Bundestagi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Lars Klingbeil pärast 4. märtsi pressikonverentsi, milles nad andsid teada rahanduspoliitilisest kokkuleppest.​ Peatsete võimupartnerite liidrite näod annavad teada, et üheskoos valitsemine on neile sundvalik, mitte aga südamesoov.
Kristlike demokraatide juht Friedrich Merz (vasakul) ja Bundestagi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Lars Klingbeil pärast 4. märtsi pressikonverentsi, milles nad andsid teada rahanduspoliitilisest kokkuleppest.​ Peatsete võimupartnerite liidrite näod annavad teada, et üheskoos valitsemine on neile sundvalik, mitte aga südamesoov. Foto: RALF HIRSCHBERGER/AFP/Scanpix

Pärast Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi sõimamist Ameerika Ühendriikide​ presidendi Donald Trumpi ja asepresidendi J.D. Vance’i poolt eelmisel pühapäeval Londonis toimunud Euroopa liidrite kohtumisel puudus lisaks Balti riikide juhtidele sisuliselt ka Euroopa Liidu suurima riigi Saksamaa juht.

Saksamaad oli küll esindamas veel ametis olev kantsler Olaf Scholz (SPD), kuid sisuliselt on Saksamaa nii Ukraina, Euroopa kui ka maailma tuleviku mõttes võtmetähtsusega ajal ilma juhita, kuna valimised võitnud kristlike demokraatide (CDU/CSU) kantslerikandidaat Friedrich Merz on alles valitsust kokku panemas sotsiaaldemokraatidega.

Valimisvõitluses kritiseeris Merz Scholzi justnimelt selles, et viimane ei võtnud Euroopas juhtrolli ning lubas valimisvõidu puhul seda teha. «Peame muutuma magavast keskvõimust juhtivaks keskvõimuks,» rääkis tulevane kantsler enne valimisi peetud välispoliitilises kõnes.

Kommentaarid (2)
Tagasi üles