Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

MARTIN EHALA Kui laps tahab AI-sõbra poole minna, on mäng juba läbi (5)

Copy
AI-sõpru pakkuvad rakendused on praegu laialdaselt saadaval, kasutajaskonda hinnatakse kümnete miljonitega. Eestis on hinnanguliselt igal kaheksandal noorel AI-sõber, võib-olla selline, nagu kujutatud fotol.
AI-sõpru pakkuvad rakendused on praegu laialdaselt saadaval, kasutajaskonda hinnatakse kümnete miljonitega. Eestis on hinnanguliselt igal kaheksandal noorel AI-sõber, võib-olla selline, nagu kujutatud fotol. Foto: Fanvue World AI Creator Awards/Cover Images

Igal kaheksandal Eesti lapsel on küsitluste kohaselt AI-sõber. Mis saab, kui laps tahab sõbra poole minna, küsib Fookuse toimetaja Martin Ehala.

Sass Henno on andnud meile just näitliku õppetunni, kui kerge on noore inimesega manipuleerida. Karisma ja täpselt kaalutud tagasiside sobival hetkel juhib noore inimese justkui Sokratese targal toel äratundmisele, milline samm järgmisena astuda.

Just niimoodi, sokraatiliselt suhtleb tehisaru ka inimesega. Haridusuuendajad näevad siin enneolematut võimalust. 18. veebruaril allkirjastasid Eesti ja Soome haridusminister ühisavalduse tehisarust hariduses. Nad ütlevad, et seisame lootusrikka tuleviku lävel, «mis sunnib meid ümber mõtestama haridust – viisi, kuidas me õpime, kuidas me õpetame, millised on meie ootused haridusele, ja kuidas haridus on korraldatud». Ja et kõrgelt digitaliseeritud ühiskondadena on Eesti ning Soome suurepärane katselapp, kus integreerida moodsad tehnoloogiad õppeprotsessi nii efektiivselt kui ka eetiliselt. Mistarvis haridusministrid tõotavad parendada õpetajakoolitust.

Tagasi üles