Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

ERKKI BAHOVSKI Kas 21. sajandist kujuneb Ukraina sajand? (2)

Copy
Enne Venemaa agressioonisõja algust oli Ukraina vilja, maisi ja päevalilleõli (pildil päevalillepildil Krõvõi Rihi lähistel) globaalne suureksportija, viimastel kuudel on suurriikidele ja rahvusvahelistele kontsernidele meenunud haruldaste muldmetallide varud (pildil titaanimaagi kaevandamine Kirovohradi oblastis), mida Ukraina maapõu sisaldab.
Enne Venemaa agressioonisõja algust oli Ukraina vilja, maisi ja päevalilleõli (pildil päevalillepildil Krõvõi Rihi lähistel) globaalne suureksportija, viimastel kuudel on suurriikidele ja rahvusvahelistele kontsernidele meenunud haruldaste muldmetallide varud (pildil titaanimaagi kaevandamine Kirovohradi oblastis), mida Ukraina maapõu sisaldab. Foto: Kollaaž/Roman Pilipey/AFP/Efrem Lukatsky/AP/Scanpix

Võib juhtuda, et 21. sajand näeb relvakonflikte Ukraina pärast, kirjutab arvamustoimetaja Erkki Bahovski.

Saksa kindralfeldmarssal Wilhelm Keitel olevat 1945. aastal kapitulatsiooniaktile allakirjutamise juures ka prantslasi nähes küsinud, mida nood siin teevad, sest Prantsusmaa ju kaotas sõja. Prantsusmaa kaotas 1940. aastal, aga marssis koos lääneliitlastega 1945. aastal Saksamaale. See on lihtsam seletus.

Laiem seletus on, et rahutegemise filosoofia oli läänes muutunud. Kestva rahu saavutamiseks polnud vaja mitte kedagi alandada, vaid tõmmata ta sõjajärgse korra ülesehitamisse kaasa. Seda nii Prantsusmaa kui ka Lääne-Saksamaa puhul.

Tagasi üles