Jaanuari keskel avaldas TAI toitumissoovitused, mis on Põhjamaades ja Baltimaades ühised, põhinedes Põhjamaade töörühma koostatul. Muu hulgas on soovituste hulgas magusa tarbimise järsk vähendamine, puu- ja köögiviljade osakaalu kasvatamine toidulaual ning suurem liikuvus. Ka andis TAI soovitused laste ekraaniaja ja inimeste uneaja kohta.
Iseenesest pole nendes soovitustes üldiselt midagi valet, kuid tuleb ette vaadata, kuidas neid võidakse tõlgendada. Soovitused ei tohi muutuda mingisuguseks poliitikaks, olgu selleks maks ülekaalulistele või näiteks suuremad aktsiisid maiustustele. Eesti on niigi juba igasuguste regulatsioonidega üle koormatud, hakata nüüd veel meie elu reguleerime mingisuguste toiduseadustega oleks liiast.
Rooma poeedile Juvenalisele omistatakse ütlus «terves kehas terve vaim». Ja eks eesti rahvas soovi olla vaimult suur. Nii et tervislik toitumine võib olla ka üks alustala eesti rahva vaimsele iseolemisele.
On samas õige, et maiustused ja rämpstoit on poodides paremini esil kui tervislikum toit. Elu on ka näidanud, et inimesed tahavad teada, mida söövad, kuid info toidupakendil on tihti liiga väikeses kirjas, et kohe aru saada, kas toit on tervislik või mitte. Tarbijatele saab vastu tulla, olgu selleks näiteks nn valgusfoori süsteem, kus pakendil olev värv ütleb, kui tervislik on toit. Roheline on seega väga hea, punane aga ebasoovitatav. Ka saaks poes ilmselt riiuli kõrgusega ja nähtavusega tuua rohkem esile tervislikumaid toite, mitte rämpstoitu.