Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

Kerli Reintamm-Guţan Mis kindlustab, et me ei jää järgmise koroonapandeemiaga maailmas üksi? (2)

Koroona testi kujutav illustreeriv foto.
Koroona testi kujutav illustreeriv foto. Foto: Via Www.imago-images.de / Scanpix

Rahvusvahelised kokkulepped ja koostöö on nakkushaiguste ennetamisel ja neile reageerimisel üliolulised, pakkudes ühist raamistikku riikide vahel ja võimaldades haiguspuhangutele kiiret reageerimist, kirjutab sotsiaalministeeriumi nakkushaiguste ennetamise poliitika juht Kerli Reintamm-Guţan.

Tänapäeva ühiskonnas väärtustame põhiõigusi, nagu tegutsemis- ja liikumisvabadus, mis võimaldavad vabalt reisida ja maailma avastada. Samal ajal kaasnevad nende vabadustega riskid, näiteks nakkushaiguste levik. See võib ohustada ka inimesi, kes ei reisi ja ei saa end haiguste eest kaitsta, kuid kellel on õigus tervisele. Seetõttu on riikidevaheline koostöö haiguste kontrolli all hoidmiseks ja leviku piiramiseks hädavajalik, aidates kaitsta inimelusid.

Riikidevaheline koostöö nakkushaiguste ennetamisel on hädavajalik, kuna see aitab vältida haiguste laiaulatuslikku levikut. Tõhus koostöö hõlmab teadus- ja tervishoiuvaldkonna teadmiste jagamist, vaktsiinide ja ravimite kättesaadavuse parandamist ning ühiselt korraldatud ennetuskampaaniaid, mis suurendavad inimeste teadlikkust ja aitavad piirata haiguste levikut. Rahvusvaheline koostöö tagab, et ükski riik ei pea seisma nakkushaiguste vastu üksi.

Tagasi üles