Aeg paneb paika, keda ja kuidas meie rahvas ajaloos mäletama jääb. President Arnold Rüütlil on juba praegugi oluline koht rahva südames, sest muidu poleks teda valitud tagasi meie riigi etteotsa (mis siis, et valijameeste kogu poolt).
Võib-olla ongi tunnuspildiks, mis Arnold Rüütlit meie mälus saatma jääb, et ta oli alati rahvaga koos. Tema jaoks oli oluline Aegviidu-Jäneda suusamatk piirkonnas, kus enne teda oli käinud ka Konstantin Päts, ent Rüütli matka patrooniks oleku ajal juurdus presidendiraja mõiste avalikkuses lõplikult. President Rüütel pani ise suusad alla ning kuni tervis kannatas, võis teda alati näha koos rahvaga lumiste puude vahel matkamas.
Niisiis, president Rüütel oli oma rahvaga koos ja seda nii keerulistel kui lihtsamatel aegadel. Kõik ei saanud Eestist põgeneda ning kõigil korraga polnud võimalik olla vabadusvõitlejad, mis loomulikult ei vähenda Eesti pagulaskonna ja dissidentide olulist rolli meie taasiseseisvumises.
Võib-olla ongi tunnuspildiks, mis Arnold Rüütlit meie mälus saatma jääb, et ta oli alati rahvaga koos.
Paraku ei saa me mööda vaadata sellestki, et Arnold Rüütel oli kõrge nõukogude ja kommunistliku partei funktsionäär Nõukogude Liidu poolt okupeeritud Eestis, kes nautis nomenklatuuri elatustaset, seisis «punaste pühade» ajal tribüünil ja kiitis koosolekutel Nõukogude võimu. Samal ajal aga vaevlesid Eesti iseseisvuse eest välja astunud dissidendid Siberi vangilaagrites. Ka seda osa tema elust ei tohi unustada. Sellele õiglase hinnangu andmine jääb ajaloolaste osaks.