Lõppev aasta, nagu paljud juba teavad, on olnud Eesti Katoliku Kirikule erilise ootuse aeg. Oleme palvetanud, valmistunud ja lootusrikkalt oodanud päeva, mil kirik tunnustab ametlikult peapiiskop
Eduard Profittlichi isetut elu ja märtrisurma tema õndsakskuulutamise kaudu. 1935. aastal otsustas peapiiskop Profittlich saada Eesti kodanikuks, väljendades sellega sügavat kiindumust siinse maa ja rahva vastu. Nõukogude okupatsiooniga silmitsi seistes keeldus ta Eestist lahkumast, eelistades tagakiusamise ohust hoolimata jääda oma kaaskristlaste kõrvale. Ta arreteeriti Tallinnas ning küüditati Kirovi vangilaagrisse, kus ta 22. veebruaril 1942. aastal suri, andes kuni lõpuni tunnistust oma usust ja armastusest. See on meeldetuletus Kristuse järgimise hinnast ja ülimast rõõmust, mis tuleneb Temale ustav olemisest.
Peapiiskop Profittlich elas ja suri ajal, mil vabadus – ja usuvabadus – oli võõrvõimu poolt maha surutud. Oma kannatuse ja surma läbi sai ta elavaks tunnistuseks Armastusest, mis on võimsam kui surm, ja tõestuseks, et ka pilkases pimeduses võib süttida valgus. Tema oli üks niisugune tunnistaja, aga kindlasti mitte ainus. Olen veendunud, et tema kaasvangid on olnud sellesama valguse tunnistajad ja kandjad, olgugi et ajalugu ei ole nende mälestust meieni toonud, mistõttu elab see edasi üksnes nende pereliikmete mälus ja südames.
Minnes vastu 2025. aastale, laskem sel ettevalmistusajal olla meie jaoks vaimse uuenemise ja usalduse aeg. Palvetan, et peapiiskop Profittlichi eeskuju inspireeriks meid kõiki elama oma elu ja usku siiramalt, armastama sügavamalt ja andestama heldemalt. Kristlasena tänan ma Jumalat Tema ustavuse eest, mis on meid saatnud läbi ajaloo keeriste, ja usaldan end täielikult Tema juhtimisele ka eeloleval aastal. Saagu sellest uuest aastat armastuse, rõõmu ja eriti rahu aasta. Toogu 2025. aasta meile rahu, õiglane rahu.