Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

RAINER SAKS Kuidas mõjutab Moskvas kõrge sõjaväelase õhku lendamine Venemaa kuvandit? (1)

Copy
Venema keemia- ja bioloogiliste kaitsejõudude komandör Igor Kirillov.
Venema keemia- ja bioloogiliste kaitsejõudude komandör Igor Kirillov. Foto: Postimees

Eile Moskvas pommiplahvatusega tapetud Vene armee kindral Kirillov vastutas massihävitusrelvade korraldamise eest Vene armees. Vene sotsiaalmeedias leidis toimunu väga intensiivset ja emotsionaalset vastukaja, kirjutab julgeolekuekspert Rainer Saks.

Venemaa president kindlasti peab oma arusaamade kohaselt midagi vastuseks korraldama. Praktikas tähendab see seda, et valitakse mingi juba plaanis olnud sõjaline operatsioon ning kuulutatakse see meedias vastuseks kindrali likvideerimise eest. Venemaa alustas tema jaoks sobimatute Ukraina poliitikute vastu atentaatide korraldamist juba esimese Maidani ajal 2004. aastal. Keemiarelvaga rünnakuid on Vene armee korraldanud pidevalt alates täiemahulise agressiooni algusest ning neid rünnakuid on dokumenteeritud piisavalt. Ukraina erioperatsioonid kõigutavad eelkõige Venemaa sisejulgeolekuteenistuse (FSB) kuvandit.

Nii kummaline, kui see ka ei tundu, kahjustavad sellised rünnakud ühtlasi Venemaa rahvusvahelist kuvandit. Venemaa ise on korraldanud omajagu diversiooniakte ja rünnakuid Euroopas ja mujal, mida laseb teadlikult meedias endaga seostada. Nüüd on Ukraina sellele jõuliselt vastu astunud ning Venemaa paistab seepärast välja nõrgem ja sisemiselt haavatavam.

Tagasi üles