Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

RAINER SAKS Moskva lemmikajakirjanik tegutseb jälle – milleks teater Lavroviga? (5)

Copy
Kuigi ka Lavrovil on võimalik teatud ulatuses improviseerida, on tema edastatud sõnumid kindlasti palju täpsemini eelnevalt paigas, kui näiteks Venemaa presidendi esinemiste puhul. Tucker Carlson on teinud intervjuu ka Vladimir Putiniga.
Kuigi ka Lavrovil on võimalik teatud ulatuses improviseerida, on tema edastatud sõnumid kindlasti palju täpsemini eelnevalt paigas, kui näiteks Venemaa presidendi esinemiste puhul. Tucker Carlson on teinud intervjuu ka Vladimir Putiniga. Foto: Russian Foreign Ministry / REUTERS / SCANPIX

Võib öelda, et soov hoida Orešniku teemat elus oli põhjus, miks intervjuu Tucker Carlsonilt telliti. Venemaa juhid hindavad, et USA otsus lubada ATACMS rakettidega rünnata sõjalisi sihtmärke nende territooriumil on kahandanud oluliselt Venemaa strateegilist heidutust, kirjutab julgeolekuekspert Rainer Saks.

Tucker Carlsonile võimaldati intervjuu Venemaa välisministri Sergei Lavroviga, teemaks võimalikud rahutingimused Ukraina-vastase agressiooni lõpetamiseks. Kuigi ka Lavrovil on võimalik teatud ulatuses improviseerida, on tema edastatud sõnumid kindlasti palju täpsemini eelnevalt paigas, kui näiteks Venemaa presidendi esinemiste puhul.

Erilist tähelepanu ei vääri Ukraina ja NATO teema, mis lihtsalt kordab senist retoorikat. Sanktsioonide puhul üritab kasutada Lavrov väljendit, et kuigi Venemaal on neid, kes soovivad sanktsioonide kaotamise teha rahutingimuste osaks, on Venemaa näidanud, et suudab nendega toime tulla. Väliselt jätab Venemaa välisminister mulje, et sanktsioonidega ei ole võimalik Venemaalt järeleandmisi välja kaubelda, millega välisminister lihtsalt soovib vähendada survet Venemaale sellel teemal. Samas võib aru saada, et tegelikkuses on sanktsioonid Venemaa jaoks muutunud järjest rohkem ahistavaks.

Tagasi üles