- Narvas jätkab sama linnapea.
- Umbusaldushääled kadusid.
- Poliitika ei tohiks selline olla.
Laupäeval nurjunud umbusaldushääletuse tulemusel jääb Narvas endiselt võimule senine keskerakondlasest linnapea Jaan Toots.
Laupäeval nurjunud umbusaldushääletuse tulemusel jääb Narvas endiselt võimule senine keskerakondlasest linnapea Jaan Toots.
Segane aeg Narva poliitikas ilmselt jätkub, sest, esiteks, aeg on seal alati olnud segane, ja teiseks, laupäeval peale jäänud Tootsi ülekaal on väga napp. Umbusalduse läbiminemiseks oleks selle poolt pidanud hääletama vaid üks linnavolinik rohkem.
Narva on meie suurima maletaja Paul Kerese kodulinn. Paistab, et taas linnapeaks pürginud Katri Raik läks seal mängima stiilis, mida ta nii hästi ei valda kui kõik need paadunud munitsipaalpoliitikud, minnes välja malendite kahimise peale. Narva poliitilise male eripäraks on aga see, et iga malend võib suvalisel hetkel värvi vahetada, mis muudab kahimise iseäranis riskantseks tegevuseks.
Nii esitasid 21. novembril avalduse Tootsi umbusaldamiseks 17 Narva linnavolikogu liiget, kes kes kuuluvad sotsiaaldemokraadi Katri Raigi juhitud fraktsiooni Respekt ja parteitu Mihhail Stalnuhhini fraktsiooni Narva 2.0. Umbusaldusavalduse poolt hääletas 30. novembril aga ainult 15 linnavolikogu liiget. Vastu oli kolm. ERRi andmeil puudus hääletuselt üks Respekti liige ja hääletamata jätsid kolm Narva 2.0 liiget.
Võitja on muidugi linnapeaks edasi jäänud Toots, aga ka Stalnuhhinit tuleb pidada võitjaks. Tema pääses pildile ja sai oma valijatele näidata, kuidas Eesti võim teda ei armasta.
Kogu selle kaootilise sündmustiku suurim kaotaja paistab praeguse seisuga Raik, kes lootis mõningase mainekahju hinnaga linnapeaks pääseda, mis võinuks kohalike valijate silmis kasu tuua. Linnapeaks ta ei saanud, mainekahju aga tekkis.
Võitja on muidugi linnapeaks edasi jäänud Toots, aga ka Stalnuhhinit tuleb pidada võitjaks. Tema pääses pildile ja sai oma valijatele näidata, kuidas Eesti võim teda ei armasta. See kindlustab tema positsiooni sealses keskkonnas.
Raik rääkis pärast, et ei saa öelda, nagu oleks pettunud, sest selline ongi Narva poliitika. Tunnistades samas, et kui ülejäänud Eesti talt küsib, mis seal linnas toimub, ei saa ta väita, nagu saaks ka ise aru. Toots läks temast sammu veel üldisemaks ja väitis, et poliitika ongi selline.
Postimees vaidleb siinkohal vastu ja küsib samamoodi, nagu kunagine kolleeg Toomas Mattson sotsiaalmeedias: «Miks sellist asja peetakse aktsepteeritavaks? Miks on kuskil arusaam, et poliitikas sellised asjad ongi normaalsed?»
Sellistel inimestel, kes lubavad üht, aga teevad teist, ei tohi olla poliitikas kohta. Lubadus on täitmiseks. Seda igas eluvaldkonnas.
Igal juhul kinnitab see kõik veelkord Postimehe veendumust, et kohalikel valimistel peaksid saama valida ainult Eesti Vabariigi ja teiste ELi maade kodanikud.