Loodaval võimuliidul on Narva 31-kohalises volikogus 20 kohta ning Raigist saab taas Narva linnapea ja Stalnuhhinist volikogu esimees.
Võib ju väita, et Raik ei läinud Narvas eelmistel kohalikel valimistel vastu sotside nimekirjas, vaid oma valimisliiduga, kuid ikkagi ei õigusta see tema koostööd Stalnuhhiniga. On ju viimane nimetanud Eesti valitsuse liikmeid fašistideks ning esitanud Ukraina kohta segaseid väiteid. Kõnekas on asjaolu, et Raigi ja Stalnuhhini esmaspäevane pressikonverents peeti enamjaolt vene keeles.
Meenutagem, et fašismiga võitleb ametlikult ka praegune Venemaa Ukrainas, õigustades niiviisi oma agressiooni Ukrainas. Huvitav ongi, kuidas vaatavad selle kõige peale ülejäänud sotsid, kes on astunud viimasel ajal ühest PR-ämbrist teise. Kas nad saavad aru, et üks nende erakonna liige teeb koostööd inimesega, kes on nimetanud nende erakonna esimeest fašistiks?
Sotside olukord ei ole kiita, aga kedagi teist peale enda pole neil süüdistada. Raigi tango Stalnuhhiniga Narvas langeb sotsidele mitte just soodsasse konteksti. Kui võtta näiteks sotside Lasnamäe linnaosavanem Julianna Jurtšenko, kes vahetult enne sellele kohale asumist, oli halvustanud eestikeelsele õppele üleminekut, või sotside kummivenitamine Vene ja Valgevene kodanike hääleõiguse äravõtmise küsimuses, saabki selgeks, miks sotsid on end ise mutta tampinud. Sotside liidri ja siseministri Lauri Läänemetsa käitumine Vene õigeusukiriku küsimuses ei heasta ülalpool toodud käike.
Vaadates sotside vingerdamist mitmes Eesti julgeolekule olulises küsimuses, tekib tunne, et nad ei ole mõistnud Ukraina täiemahulise sõja tähendust ja mõju Eestile.