Olles olnud viimased kolm kuud USAs (idarannikul Connecticutis), ei saa ma oma kogemuse põhjal öelda, et Ameerika poliitiline polariseerumine siin igapäevaelus kuidagi eriliselt välja paistaks, kirjutab ajaloolane ja kolumnist Mart Kuldkepp.
MART KULDKEPP ⟩ Muljet ameeriklaste polariseerumisest saab selgitada kahe nähtusega (3)
Kui arvamusküsitluste või ka valimistel antavate häälte põhjal võib kergesti jääda mulje, nagu oleks ühel poolel elektoraadist lausa diametraalselt vastandlik maailmavaade ja väärtused võrreldes teise poolega, siis vähemalt osaliselt võib seda polariseerumist selgitada kahe palju lihtsakoelisema nähtusega. Nendeks on esiteks riigi tohutu suurus ja teiseks siinne meedia- ja poliittehnoloogiline aparaat, mis niigi laes emotsioonid valimiste ajal hoopis astronoomilistesse kõrgustesse võimendab.
Erinevalt näiteks Euroopa riikidest, mis on kõik üsna väikesed ja kus inimesed peavad tahes-tahtmata oma naabritega mingil määral läbi saama (olgu nad pealegi poliitilise vastasleeri valijad), on USAs tõesti ruumi igasugustele inimestele elamaks nii, nagu nad tahavad, ilma igapäevaseid kompromisse tegemata.