Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar

VAHUR LUHTSALU Kas kaitsetööstus ongi eduka riigi arengumootor ja tuluallikas? (3)

Copy
Enam kui 26 000 erineva tausta ja oskustega töötajaga Singapuri ST Engineering on saanud võrdlemisi suureks tegijaks ülemaailmses kaitsetööstuses – SIPRI andmetel oli ST Engineering 2021. aasta maailma kaitsetööstusettevõtete edetabelis 61. kohal. Fotol on Lõuna-Koreas valmistatud K9 Kõu liikursuurtükk.
Enam kui 26 000 erineva tausta ja oskustega töötajaga Singapuri ST Engineering on saanud võrdlemisi suureks tegijaks ülemaailmses kaitsetööstuses – SIPRI andmetel oli ST Engineering 2021. aasta maailma kaitsetööstusettevõtete edetabelis 61. kohal. Fotol on Lõuna-Koreas valmistatud K9 Kõu liikursuurtükk. Foto: Kim Hong-Ji / Reuters / Scanpix

Tekib küsimus, mismoodi Singapur saab nii edukas olla, kui peaaegu kõik inimeluks vajalik on tarvilik sisse vedada? Asjad, mida Singapur ei pea importima, on riigi juhtimiseks vajalik hallollus, tervemõistuslikkus, strateegiline mõtte- ja juhtimiskultuur... Paljugi sellest kuluks ka Eestile marjaks ära ja mitte ainult relvastumiseks või kriisiolukordadega toimetulekuks, kirjutab diplomaat ja kolumnist Vahur Luhtsalu.

Ukrainas juba enam kui kaks aastat kulgeva sõja taustal relvastub kogu maailm – eeskätt USA, Hiina, Venemaa ja mõistagi järgib ka Eesti ülemaailmseid trende.

Tänavu teatasid Stockholmi rahvusvahelise rahuuuringute instituudi (SIPRI) eksperdid: «Ülemaailmsed sõjalised kulutused ulatusid 2023. aastal 2443 miljardi dollarini, mis on 6,8-protsendiline kasv võrreldes 2022. aastaga. See oli kõige järsem aastakasv alates 2009. aastast.»

Tagasi üles